Fotoepiliatoriaus naudojimo taisyklės

Fotoepiliatoriaus naudojimo taisyklės

Detalią fotoepiliatoriaus naudojimo instrukciją rasite jo pakuotėje, tačiau jei dar tik svarstote, ar verta įsigyti šį įrenginį plaukeliams šalinti, pravartu susipažinti su pagrindinėmis naudojimo taisyklėmis. Jų laikymasis užtikrins patogų naudojimą ir geriausią rezultatą.

Prieš procedūrą

Namuose naudoti skirtas fotoepiliatorius nereikalauja sudėtingo pasiruošimo, tereikia žinoti keletą dalykų. Dauguma fotoepiliatorių, pavyzdžiui, „Silk‘n“ visi modeliai tinka naudoti įvairioms kūno vietoms depiliuoti. Lietuvoje patikimų pardavėjų parduodami fotoepiliatoriai yra saugūs ir patikimi naudoti, atitinka tarptautinius reikalavimus. Vis dėlto turite prisiminti, kad fotoepiliatorius – elektros prietaisas, tad jam galioja bendrosios elektros prietaisų naudojimo taisyklės. Net jei jūsų įsigytas fotoepiliatorius turi įkraunamą akumuliatorių, jį naudokite kaip elektros prietaisą, venkite kontakto su drėgme ar vandeniu.

Daugelis fotoepiliatorių pirmąjį kartą išbandančių žmonių nerimauja dėl skausmo. Jei turite tokį nerimą, prieš procedūrą tinkamai nusiteikite, nes skausmo šalinant plaukelius šviesos impulsais tikrai nejusite. Viskas, ką galite pajusti, tai nedidelė šiluma. Jei kūno plaukai yra itin stori ar labai tamsūs, galite šilumą pajusti intensyviau, tačiau visi pojūčiai baigiasi kartu su šviesos blyksniu, tad trunka tik akimirką. Be to, atsižvelgiant į savo odos jautrumą galima pasirinkti veikimo lygį – jei nerimaujate, pradėkite nuo švelniausio poveikio ir priprasite prie depiliacijos procedūros.

Jau prieš pirmąją procedūrą turite suplanuoti savo depiliacijos ciklą ir jo laikytis. Svarbu pirmąsias depiliacijos procedūras atlikti kas porą savaičių – taip visi plaukeliai bus paveikti aktyvaus augimo cikle. Vėliau depiliacijos procedūras kartokite kas mėnesį, o po pusmečio – pagal poreikį. Dažniausiai po pusmečio ciklo pakanka vienos procedūros kas porą mėnesių.

Planuojant procedūras, atkreipkite dėmesį į šiltąjį sezoną ar atostogas šiltuosiuose kraštuose. Tinkamam fotoepiliatoriaus veikimui reikalingas kontrastas tarp odos ir plauko spalvos, tad jei oda bus įdegusi, šviesai bus sudėtinga paveikti plauko svogūnėlį. Ant tamsios, įdegusios odos fotoepiliatoriaus naudoti negalima – jis gali sukelti nudegimus. Taip pat venkite tiesioginės saulės šviesos ir savaitę prieš procedūrą, tai užtikrins visišką saugumą, be galimybė nudegti.

Per procedūrą

Prieš fotoepiliatoriaus naudojimą patariama užtikrinti, kad odos paviršius yra švarus. Tam pakanka naudoti švelnų muilą ir vandenį. Jei plaukeliai, kuriuos ketinate šalinti gerokai ataugę, rekomenduojama juos nuskusti – taip fotoepiliatorius galės tiksliau veikti būtent ten, kur yra reikalinga.

Atkreipkite dėmesį į fotoepiliatoriaus šviesos srauto ploto dydį ir suplanuokite jį naudoti taip, kad kuo mažesnis plotas odos būtų apšviečiamas pakartotinai. Patogiausia mintyse nusibraižyti ant odos fotoepiliatoriaus ploto langelius ir po kiekvieno blyksnio perkelti aparatą į kitą vietą judant vertikalia ar horizontalia linija.
Jei jūsų fotoepiliatorius yra įkraunamas, pasirūpinkite tinkamu akumuliatoriaus įkrovimu, kad jis neišsikrautų įpusėjus depiliacijos procedūrą. Rezultatą pamatysite jau po pirmosios procedūros, tačiau prisiminkite, kad paveikiami tik aktyvios augimo stadijos plaukeliai, vienu metu sudarantys apie trečdalį visų kūno plaukų. Tad po pirmųjų procedūrų depiliuotų vietų plaukuotumas dar gana greitai atsistatys, tačiau atlikus visą procedūrų ciklą, galėsite mėgautis ilgalaikiu rezultatu.

Po procedūros

Po fotoepiliacijos oda galite rūpintis taip, kaip įprasta: naudoti mėgstamą kremą, losjoną ar pienelį. Vienintelis svarbus reikalavimas, kuris padės išvengti bet kokio diskomforto yra apsauga nuo saulės. Turėtumėte vengti saulės spindulių maždaug tris savaites po procedūros, o jei būnate atvirame ore, būtinai naudokite kremą su intensyviai veikiančiu SPF filtru.

Jei tarp pirmųjų procedūrų ataugantys plaukeliai erzins, juos galite pašalinti skustuvu. Naudoti kitus depiliacijos būdus (vašką, epiliatorių ir kt.) nerekomenduojama, nes jie gali sudirginti odą ir sukelti plaukelių įaugimą, o tai apsunkintų vėlesnę fotoepiliacijos procedūrą pažeistoje vietoje.