Prekių katalogas

Masažinis krėslas gali pagerinti miego kokybę

  • Masažinis krėslas gali pagerinti miego kokybę

    Iš pirmo žvilgsnio akivaizdu, kad bene kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime yra tekę susidurti su miego sutrikimais, kuomet būdavo sunku užmigti. Vartymasis lovoje nesėkmingai bandant užmigti, įkyrios mintys apie buvusius dienos rūpesčius, nerimas dėl artėjančią dieną laukiančių iššūkių ir darbų – greičiausiai visa tai daugeliui skamba labai pažįstamai.

    Nors suprantama, kad reti nemigą primenantys atvejai pasitaiko daugeliui žmonių, vis dėlto, kai tai pradeda reguliariai kartotis, reikia sunerimti ir imtis veiksmingų priemonių. Laimei, naujausi atlikti moksliniai miego sutrikimų tyrimai rodo, kad poilsis, atsipalaidavimas ir masažas gali tapti efektyviomis priemonėmis, padedančiomis išvengti miego sutrikimų. Todėl vertėtų išsamiau apžvelgti masažinių krėslų teikiamus privalumus mūsų miego kokybei.

    Pagrindinės nemigos priežastys

    Paprastai nemiga yra siejama su visišku miego trūkumu, tačiau tai nėra tiesa. Kuomet pasireiškia nemiga, simptomų gali būti labai įvairių – pradedant užmigimo problemomis, ilgesniais nemigos periodais ir dažnais bei ankstyvais prabudimais.

    Nemiga paprastai gali trukti keletą dienų. Jos atsiradimo priežastys taip pat gali būti labai skirtingos, pvz., nuo laiko juostų pasikeitimo ar kito retai pasitaikančio įvykio, arba gali trukti net ir keletą savaičių ar ilgiau nei mėnesį. Pastaruoju atveju medikai tai vadina lėtine nemiga.

    Lėtinė nemiga yra gerokai sudėtingesnė sveikatos būklė ir jos priežastys gali būti susijusios su daugybe įvairių kasdienio gyvenimo aspektų. Tačiau dažniausiai lėtinę nemigą nulemia labai greitas gyvenimo tempas, lėtinis stresas ar poilsio trūkumas. Be to, tam įtakos gali turėti ir didelė somatinė įtampa ar pernelyg didelis susijaudinimas.

    Nemiga žmones ypatingai vargina, nes tuomet žmogus būna nuolatinėje budrumo būsenoje – niekuomet nepailsi ir yra nuolatos pasirengęs veikti. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad šią būseną gali paskatinti ir emocinis bei fizinis nuovargis, per daug intensyvi protinė veikla ar per didelis kofeino vartojimas.

    Nemigos priežasčių gali būti ir daugiau, įskaitant ir netinkamą miego higieną. Jei miegamajame girdimas triukšmas, vyrauja netinkamas apšvietimas, žmogus yra pratęs prieš miegą ilgai žiūrėti televizorių ar naudotis išmaniuoju telefonu – visa tai gali neigiamai paveikti ir jo miego kokybę.

    Svarbūs statistiniai duomenys

    Turbūt bene kiekvienas iš jūsų ne vieną kartą esate girdėję, kad reguliarus ir pakankamas fizinio aktyvumo lygis, tinkamai subalansuota mityba ir kokybiškas miegas yra sveiko gyvenimo pagrindas. Tačiau, deja, bet net ir žinodami šiuos akivaizdžius faktus, didelė dalis žmonių jais nesivadovauja, tokiu būdu pablogindami ir savo bendrą gyvenimo kokybę, sveikatą bei savijautą.

    Miego sutrikimams yra priskiriama ne tik nemiga, tačiau ir miego apnėja bei per didelis mieguistumas. Statistika rodo, kad miego sutrikimai vargina daugiau nei 45% žmonių visame pasaulyje! Tuo tarpu vien tik su nemiga susiduria apytiksliai 15-20 % gyventojų. Tai yra labai dideli skaičiai, kurie verčia sunerimti. Pavyzdžiui, mūsų kaimynė Lenkija yra Europos sąrašo viršuje. Skaičiuojama, kad Lenkijoje net kas antras gyventojas susiduria su miego sutrikimais.

    Kaip bebūtų gaila, tačiau ši problema labai dažnai yra nepakankamai įvertinama, nors iš tikrųjų nemigos problemas būtina spręsti vos tik pasireiškia pirmieji požymiai, antraip neilgai trukus galima susidurti su rimtomis sveikatos problemomis – ne tik kasdieniu nuovargiu ir padidėjusiu psichologiniu nestabilumu bei nuotaikos kaita.

    Masažinis krėslas gali padėti lengviau užmigti ir kokybiškiau miegoti

    Gydytojai ir miego specialistai visuomet pabrėžia, kad kiekvienam iš mūsų yra ypatingai svarbu užtikrinti kokybišką ir pailsėti padedantį miegą net ir dienos metu. Todėl be visų minėtų veiksnių, tarp kurių yra sveika mityba, sportas ir tinkama miego higiena, nereikėtų pamiršti ir masažinės kėdės, kuri gali padėti lengviau užmigti ir kokybiškiau miegoti.

    Valensijos universiteto Medicinos fakultetas tyrė masažo įtaką nemigai ir miego kokybei. Mokslinių tyrimų rezultatai parodė, kad ispanų prekės ženklo „Keyton“ sukurta atsipalaidavimo programa gali veiksmingai apsaugoti nuo nemigos. Ši programa žmogų puikiai paruošia tiek vakariniam poilsiui, tiek ir po jo sekančiam nakties miegui.

    Masažinis fotelis stimuliuoja svarbiausius žmogaus kūno taškus, pašalinant nuovargį ir užtikrinant visapusišką atsipalaidavimo būseną. Po masažo žmogus ramiau užmiega ir kitą dieną jaučiasi kur kas geriau.

    Nepraleiskite progos prieš miegą pasimėgauti masažinės kėdės teikiamais malonumais

    Masažiniai krėslai tobulai tinka pasiruošimui miegoti. Jie veiksmingai atpalaiduoja raumenis ir nuramina. Žinoma, norint, kad masažinės kėdės poveikis būtų geresnis, turėtumėte tokį masažą paversti savo kasdieniu ritualu. Todėl dabar belieka šalin padėti visus blaškančius prietaisus, išjungti televizorių, nusiraminti, pasimėgauti masažiniu krėslu ir nusiraminus bei atsipalaidavus, ramiai ir saldžiai užmigti. Ryte jausitės žvalūs, energingi ir būsite pasiruošę su džiaugsmu pasitikti naujos dienos iššūkius!