Prekių katalogas

Pirmas kartas su fotoepiliatoriumi ir išmoktos pamokos

Pirmas kartas su fotoepiliatoriumi ir išmoktos pamokos

Ilgai planuotas pirkinys jau kelios dienos mano rankose – fotoepiliatorius Silk‘n Infinity. Ir jau išbandytas! Sunku daryti išvadas apie būsimus rezultatus iš vieno fotoepiliacijos seanso. Tačiau pirmą įspūdį susidaryti laiko pakanka ir netgi išmokti kelias pamokas. Visada taip būna kai pradedi „žaisti“ su pirmą kartą rankose laikomu prietaisu.

Dalinuosi pirmaisiais įspūdžiais – tikiuosi bus įdomu ir naudinga toms, kurios tik dabar pradėjo domėtis fotoepiliatoriais ir planuoja netolimoje ateityje įsigyti. Pradėsiu nuo to, kad mane netikėtai užklupo vasara...

Vasara vasarėlė ir fotoepiliacija – tai būtina žinoti!

Kuomet užsigeidžiau fotoepiliatoriaus, domėjausi tik pajėgumais, veikimo principu bei atsiliepimais, kuris modelis geresnis. Smulkius niuansus nustumdavau į šalį. Štai ir pavyzdžiui, informacija, jog nerekomenduojama mėgautis saulės voniomis prieš ir po fotoepiliacijos procedūros, kažkaip praslydo pro akis ir liko tik kažkur pasąmonės kamputyje (gal dėl to, kad pradėjau domėtis per karantiną, kai buvimas saulėje atrodė itin tolima ateitis). Tad gavusi siuntinuką sprendžiau dilemą, kaip suderinti saulę ir fotoepiliaciją. Ypač kai už lango jau birželio vidurys ir vasara skleidžiasi visu savo grožiu.

Ką reikia žinoti apie fotoepiliaciją vasaros metu*?

  • Plauko struktūroje esantis melaninas sugeria fotoepiliatoriaus pulsuojamą šviesą ir taip plaukas yra paveikiamas bei sunaikinamas. Deginantis saulėje odoje taip pat kaupiasi melaninas. Tad kuo labiau įdegusi oda, tuo labiau ji, kaip ir plaukas yra veikiamas fotoepiliatoriaus – galima nudegti, oda gali sudirgti ar atsirasti kitų šalutinių poveikių.
  • Išvada: fotoepiliatoriaus negalima naudoti ant įdegusios odos.
  • Įdegusiai odai ar natūraliai tamsesnei odai galima naudoti tik pirmą (žemiausią) energijos lygį.
  • Norint naudoti 2-5 energijos lygius (kuo didesnis lygis, tuo pasiekiami greitesni rezultatai), nerekomenduojama degintis saulėje 4 savaites prieš procedūrą ir 2 savaites po.
  • Po (ir prieš) fotoepiliacijos derėtų naudoti kremą nuo saulės SPF30, kad oda išliktų šviesesnė, joje nesikauptų melaninas.

*Ši informacija yra rasta prie fotoepiliatoriaus pridėtame naudojimosi vadove ir straipsniuose apie fotoepiliaciją.

Apie saulę ir fotoepiliaciją

itin svarbu žinoti tik pradėjus naudoti fotoepiliatorių, kadangi pati pradžia yra svarbiausia. Vėlesni palaikantieji seansai gali būti atlikti su pertraukomis, tad gerai susiplanavus, galima ir neatsisakyti saulės vonių, o įdegis iki procedūros tikėtina išblės.

Manau ši informacija svarbi toms, kurios dar vasaros pradžioje iškart užsitikrina šokoladinį įdegį ir palaiko jį visą vasarą. Tokiu atveju, intensyvios saulės vonios ir fotoepiliacija bus nesuderinami. O štai tokiai baltaodei kaip man, draudimas degintis prieš ar po fotoepiliacijos tikrai ne baisi problema, kaip tik paskata kasdien mieste naudoti apsauginį kremą nuo saulės(įsigijau iškart SPF50) ir galbūt šiemet pirmą kartą netapsiu raudonu nuolat nesilupančiu vėžiu.

Iš kitos pusės, jei būčiau protingesnė – būčiau įsigijusi fotoepiliatorių pusmečiu anksčiau ir viską atlikusi žiemą, kai nesinorėjo trumpų vasarinių suknelių ar šortų.

Beje, jei jau paminėjau seansus, tai, kaip laikantis kokios dietos – reikia viską daryti pagal planą, kitaip nebus rezultato. Paprastai reikalingi 8-10 fotoepiliacijos namuose seansai.

  • 1-4 seansas: kas dvi savaites,
  • 5-7 seansas: kas keturias savaites,
  • 8+ seansas: pagal poreikį.

Tas 8+ (8 ir tolesni seansai) „pagal poreikį“ mane kiek išmušė iš vėžių, bet kaip suprantu, kartas nuo karto, jaučiant, jog plaukeliai dar auga, reikėtų pasidaryti vienkartinę fotoepiliaciją. Skaičiau, jog paskui daroma kas du-tris mėnesius.

Gerai, jei suskaičiavome teisingai, iki pilnos laimės, t.y. nuo 1 iki 7 seanso praeis kiek daugiau nei 4 mėnesiai. Žinoma, visi rezultatus žada jau po pirmo seanso, tačiau nebūkime naivios – jei sudarytas „gydymosi“ planas, reiškias, jis ne šiaip sugalvotas, tad jo ir laikykimės iki galo! Bent jau aš planuoju ir jau susižymėjau telefone priminimus, kada reikės kartoti.

O gal visgi kirba klausimas, kodėl reikalingas toks reguliarumas ir kodėl neužtenka poros fotoepiliacijos kartų? Esmė, jog speciali šviesa veikia plauką esantį tik tam tikroje augimo stadijoje. Įprastai plaukai užauga per 18-24 mėnesių. Ir visi tikrai ne vienu metu yra toje pačioje augimo stadijoje. Štai todėl ir reikalingas ilgesnis fotoepiliatoriaus naudojimo laikotarpis, kad būtų pasiektas rezultatas ir plaukais pavyktų atsikratyti ilgam.

Tas pirmo karto saldumas...

Žinote, kaip skaitant informaciją ir „virškinant“ privalumus bei trūkumus, teigiamus efektus ir šalutinius poveikius, galiausiai atmintyje lieka viskas kas blogiausia. Nudegs oda, sudirgins – pagrindiniai dalykai, kurie neramino, nors iš principo nesu jautrios odos savininkė. Tamsūs plaukai ant šviesios odos ir taip kelia problemų (ypač ant kojų), tad dar papildomų nesinorėjo. Bet kaip ten sakoma? Nerizikuosi, negersi to gėrimo, kurio pavadinimo šiais laikais minėti negalima

Odos paruošimas

Prieš 3 savaites buvau nusiepiliavusi kojas. Kadangi epiliatorius jau buvo, kaip aš sakau „atšipęs“, tai ne visi plaukeliai buvo išrauti, dalis nutraukti, tad po 3 savaičių, jau buvo matyti pakankamai augančių. Su Silk‘n plaukų skustuku nuskutau kojas. Tas daikčiukas iš tikro vertas atskiro komentaro, nes yra mažas, mielas ir skutimas visiškai nedirginantis, kitaip nei skutantis peiliukais.

Beje, paruošimas yra būtent skutimas – negalima naudoti vaško, epiliuoti ar naudoti kitų priemonių. Plaukai turi būti nuskusti, likti ne ilgesni kaip 1 mm ilgio. Štai todėl prie mano užsakyto fotoepiliatoriaus ir buvo skustuvas.

Antras žingsnis – prausimasis. Kad oda būtų švari, nebūtų kremų ar kitų priemonių likučių. Oda turi būti sausa.

Testavimas

Pagal instrukciją, reikėtų atlikti testą ant nedidelio odos plotelio ir palaukti valandą, kad būtų galima įvertinti ar nematyti kokio šalutinio poveikio.

Bet aš čia labai blogas pavyzdys. Nuoširdžiai planavau pasidaryti testą, bet kai įjungiau fotoepiliatorių, buvau užburta šviesos blyksnių ir apie testą pamiršau. Iš kitos pusės, iki šiol jokios kosmetikos priemonės, epiliatorius, depiliacija cukrumi ar vašku nėra sukėlusios alergijos. Tad kai pirmas blyksnis nesukėlė nemalonių pojūčių, tai ir nesustojau.

Visgi, jei oda jautresnė, dažnai kyla alergijos, tikrai nereikėtų būti tokiai lengvabūdei kaip aš, ir pirmiau pasidaryti testą.

Pati fotoepiliacija

Ir štai priėjome prie taip laukto lemtingo momento. Pripažinsiu – instrukcijos skaitymas, pasiruošimas užtruko ilgiau nei pats procesas.Prispaudus prie odos fotoepiliatorių, slydau paviršiumi. Lėtai, stebėdama, kad kiekvienas blyksnis pasiektų kitą odos vietą, bet ne per greitai, jog nebūtų palikta tarpų. Blyksniai ryškūs – per milisekundę nuo geltonos pereinantys į raudoną šviesą. Labai ryškūs! Neįsivaizduoju kas atsitiktų akims, jei į jas būtų nukreiptas toks šviesos pliūpsnis, bet tai tikrai nėra tas dalykas, kurį norėčiau patirti.

Visoms kojoms užtrukau apie 15 minučių. Gerokai trumpiau nei su įprastu epiliatoriumi, tad iškart kilo nepasitikėjimas savimi – o gal per greitai, gal paskubėjau, gal ką negerai dariau? Bet prisiminiau, kad kažkur skaičiau, jog viso kūno fotoepiliacija įmanoma per 20 minučių. Tad gal aš dar ir per lėtai darbavausi.

Beje, pasirinkau 3 energijos lygį. Esu šviesios odos, juodų plaukų, šis energijos lygis nekėlė jokio diskomforto. Nors manau, kitą seansą galbūt bandysiu ir 4 lygiu. Jaučiu, jog pirmą kartą buvau truputėlį atsargi, bet matant, jog nėra jokių nepageidaujamų šalutinių pojūčių – galiu būti drąsesnė.

Jausmas kitą rytą

Jei kaip per kokią muilo operą, būčiau netekusi atminties, ir neprisiminčiau, jog iš vakaro dariausi fotoepiliaciją, tikrai nesuprasčiau, kad kažkas įvyko. Jokio jausmo, jokio dirginimo, jokio odos spalvos pasikeitimo. Vuolia! Viskas ką skaičiau blogiausio, mane aplenkė (tfu tfu tfu).

Taigi pabaigai, pirma patirtis užskaitoma, rezultatus įvertinsiu dar po poros seansų, tad netrukus ir vėl parašysiu!

Iki kito susirašymo!

Žavinta